0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Використання дренажу в горщику: за та проти

Використання дренажу в горщику: за та проти

Використання дренажу в горщику: за та проти

Дренажування має велике значення для нормального розвитку та зростання рослин. велика кількість видів не виживають при надмірному зволоженні ґрунту. Ідеальний субстрат складається з 15 % повітря та 35 % води. Решта - тверді складники. 

Якщо занурити рослину у воду на 2 години й більше, коріння починає гинути без кисню. Надлишок живильного розчину від добрив у горщику може підвищувати кислотність ґрунту, сприяти накопиченню солей, хімічним опікам коріння.  

Дренажування

У природному середовищі вода проникає у ґрунт де її поглинає коріння рослин. Необхідну кількість вологи утримують вищі шари. Надлишок проникає вглиб до підземних проток. З часом він опиняється у надземних водоймах або акумулюється на великих глибинах. У контейнері з кімнатною рослиною відбувається аналогічний процес. 

Основна вимога до квіткового горщика - наявність зливу для надлишкової води у вигляді отворів. Через них також відбувається аерація коріння. Отвори називають дренажними. 

Перед придбанням вазона слід звернути увагу на наявність дренажного отвору. При відсутності - його можна зробити, або використовувати горщик в якості декоративного.    

Ключові особливості 

Дренажний шар виконує головні функції:

  • захищає кореневу систему від тривалого прямого контакту з водою;
  • перешкоджає закриванню отвору горщика корінням.

Щоб забезпечити дренажування власники квітів використовують фільтрувальний папір, яким вистилають дно вазона, насипають 1-3 см гравію (або пінопласту, битої черепиці, керамзиту). Далі викладають субстрат і висаджують рослину. В такому способі є недоліки:

  1. Неосвоєний кореневою системою буде сприяти затримуванню вологи.
  2. Виникають сприятливі умови для розвитку грибкових захворювань, розмноження шкідників.
  3. Створений шар не пропускає кисень до коріння рослини.

Для належного догляду за кімнатними рослинами потрібно просто підібрати якісний субстрат. який має характеристики:

  • вода швидко проникає у ґрунтову суміш;
  • просочує всі частини грудки;
  • надлишок вологи повністю стікає;
  • довго зберігає первозданну структуру. 

Найкраще до субстрату додавати пісок, перліт, вермикуліт, цегляну крихту. Кожен вид рослини потребує підбору ґрунтової суміші з необхідними для розвитку властивостями. 

Велика кількість субстратів, які пропонують у крамницях створені на основі торфу. Він дуже швидко втрачає структуру. Деякі суміші зовсім не мають дренажних компонентів. Ніякий шар на дні горщика не компенсує недоліки. Часто пропонують “універсальний субстрат”, що взагалі некоректно. Фактично одна ґрунтова суміш не може задовольнити потреби всіх видів рослин. 

Якщо створювати суміш самостійно, використовуючи пісок, потрібно вибирати крупнозернистий (2-3 мм), бо дрібний швидко вимивається. 

Висновок 

Доглядаючи за кімнатними рослинами слід дотримуватись головних вимог:

  • використовувати вазон з отвором;
  • після поливання зливати зайву воду з піддона;
  • правильно складати, або купувати якісну ґрунтову суміш;

Використовувати дренаж на дні вазона можна, якщо цього потребує рослина. Деякі види мають слабко розвинену кореневу систему (мамілярія), що виключає необхідність великого об'єму контейнера. Для того, щоб зменшити об'єм горщика слід засипати зайвий дренажем.  

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/drenazh-dlya-cvetov/



Рекомендовані товари