Ми працюємо! Приймання та відправка замовлень відбувається в будні дні з 9:00 до 14:00. Замовлення отримані після 14:00 будуть відправлені наступного дня. Надсилаємо замовлення Новою та Укр поштами. Форми розрахунку та сплати залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Як розмножити рослини укоріненням стеблових живцівЄ багато способів, щоб розмножити кімнатні рослини, а про простий варіант та легкий, ми з вами поговоримо.

І так, найкращий спосіб розмножувати рослини – стебловими живцями.

Потрібно буде помістити живці у воду або середовище для вирощування, поки у них не розвинуться коріння, а потім посадити живці в горщики або в землю. На відміну від розмноження насінням, зібраним з батьківської рослини, живцювання гарантує, що нові рослини генетично ідентичні батьківській рослині. (У разі гібридних рослин розмноження зібраним насінням може призвести до отримання рослин, які відрізнятимуться на вигляд).

Спосіб розмноження рослин шляхом укорінення стебловими живцями - дуже поширений спосіб створення нових кімнатних рослин, а також він може підійти для багатьох садових видів.

Наприклад, у зонах з холодним кліматом багато садівників беруть обрізки ніжних однорічних рослин і вкорінюють їх у приміщенні, щоб навесні мати запас нових рослин для посадки в саду.

Розмноження укоріненням живців найбільш успішно для трав'янистих рослин з м'яким стеблом, але багато деревних рослин також піддаються цьому методу.

1. Коли приймаються стеблові живці.

Їх можна вкорінювати переважно у різний час, особливо у період активності батьківської рослини.

А також це додатковий спосіб розводити рослини.

Щодо холодного клімату можна використовувати цей спосіб для повторної посадки навесні.

Допустимо, ви можете зробити живці з тропічних рослин колеуса восени до перших морозів і укоренити їх у приміщенні. Вже навесні у вас з'являться рослини в горщиках, що буде нагодою перемістити в сад.

2. Спочатку.

Метод укорінення стеблових живців для садівників певною мірою здається болісним, оскільки не всім рослинам він підходить, вирішить лише удача.

Багатьом видам однорічних трав'янистих і кімнатним рослинам добре підходить це вирощування і в результаті  - швидке дозрівання.

Живці багаторічних і деревних рослин, таких як чагарники, найчастіше складніше укоренити, і їм може знадобитися більше часу для досягнення зрілості.

Ключ до успіху вкорінення обрізків стебел є точна ознака рівня вологості та температури, яка підходить кожному виду рослини.
Потрібно провести невелике дослідження виду, який намагаєтеся розвести, щоб дізнатися, які умови йому підходять. Відмінним варіантом буде зробити кілька вирізок, щоб максимізувати ваші шанси на успіх.

Порада

Більшість рослин розмножується вкоріненням живців у місткості із простою водою. Але саме перенесення саджанця з рідким корінням в грунт може не вдасться, тому, краще помістити ніжку в грунтову суміш для укорінення.

Важливо, щоб ґрунтова суміш залишалася вологою, але не сирою.

3. Пошук кращих стебел для живців.

Кращий вибір для живців - зелені не деревинні стебла. Нові пагони краще укорінюються, ніж старі.

Потрібне стебло з вузлом (виступ вздовж стебла, де прикріплюється лист або бутон квітки), те місце, де буде поява коріння.

4. Взяти зрізання рослин.

Завдяки інструменту (ножицям), що стерилізований у спирті, зробити нижче вузла чистий надріз.

Ніжка повинна мати мінімум 2 листи та 1 вузол та невелику довжину.

Достатньо буде відрізка завдовжки від 4 до 6 дюймів.

Якщо довга ніжка, то вона може засохнути в приміщенні в живильному середовищі.

5. Підготовка надрізу.

Надріз помістити на плоску та тверду поверхню і зробити чистий парієтальний надріз посередині вузла стерилізованим лезом бритви. Це збільшить ймовірність появи коренів із цього місця.

Видалити все з живця, крім 1 або 2 листя.

Щоб продовжувався фотосинтез живця, необхідний розвиток листя, можна залишити трохи листя.6. Добавка.

Добриво укорінювач стимулює зростання живців до появи нових коренів.

Наповнити одну місткість водою, а в іншу місткість додати трохи гормону вкорінення.

Занурити кінець ніжки у воду, а потім у гормон укорінення.

Купити укорінювач тут.7. Зробити яму для посадки.

Гострим предметом проткнути ямку для посадки у ґрунтовій суміші. Коли в отворі більше діаметра стебла, це є причиною запобігти виведенню гормону укорінення, коли рослина буде в горщику.8. Посадка живця.

Помістіть ніжку в отвір і акуратно утрамбуйте ґрунт навколо.

Можна помістити кілька живців в одну місткість, але головне їх розмістити так, щоб листя не торкалися один одного.

9. Накрити горщик пластиком.

Помістити горщик із ніжкою у пакет, завдяки цьому збережеться тепло та вологість. Потрібно залишити маленьку щілину в пакеті, щоб запобігти гнилиці.

Зберігайте в теплому місці, де проникає фільтроване світло. Тільки коли вже починає формуватися листя буде потрібне сонячне світло.

10. Спостереження.

Поки не сформувалося коріння потрібно, щоб грунт був злегка вологий і видаляти всі підозри.

Через 2-3 тижні перевірка наявності коріння. Тоді вже можете розпочати посадку рослини у вазон або землю.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]