Ми працюємо! Приймання та відправка замовлень відбувається в будні дні з 9:00 до 14:00. Замовлення отримані після 14:00 будуть відправлені наступного дня. Надсилаємо замовлення Новою та Укр поштами. Форми розрахунку та сплати залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Підзимовий посів для початку весняного садівництваПідзимовий посів - це спосіб посіву насіння у відкритий ґрунт взимку. Ідея раннього посіву насіння дуже стара, підзимовий посів стає дедалі популярнішим.

Як зимують насіння

Старий метод сівби насіння - це в осінній або зимовий період, і використовується дуже давно у всьому світі.
Насіння знаходиться в стадії спокою всю зиму і готове до проростання як відчуває найменшу теплоту весни.

Ви можете отримати результат і вищу швидкість проростання, ніж вирощування того ж насіння у приміщенні.

 

Є такий вид насіння, який повинен бути навіть у вологих і холодних умовах, тому що вони мають тверду оболонку, що має здатність розм'якшуватися при заморожуванні та відтаюванні, або тому, що зміна температури провокує їх проростання. Це називається стратифікацією.

Ви можете побачити на деяких пакетах з насінням, інструкцію, або вам радять помістити насіння в морозильну камеру на кілька тижнів, щоб швидко відбулося проростання через стратифікацію. Наприклад, можна спробувати так посіяти насіння петрушки під зиму.

Приклад сучасного підзимового сіяння

Починається висів насіння в закриті контейнери (можна з дном із фольги та пластиковими кришками), а потім винести контейнери на вулицю.Такі контейнери роблять ефект мінітеплиць, тим часом насіння в контрольованому середовищі зазнає холоду зими. Коли насіння відчує, що температура починає прогріватися, то починає проростати й самостійно росте. Коли на грядці ґрунт прогріється, саджанці готові до пересадки.

Прямий посів
Є спосіб посіяти насіння відразу, або почати вирощування у пластикових міні теплицях (купити міні парник), щоб пересадка відбулася трохи згодом. Переваги посіву в міні теплиці, в тому, що грунт швидше прогрівається. До того ж економія вашого часу та на пересадку.

Коли точно сіяти насіння під зиму

Як правило, сіяти можна після настання стійкого похолодання, щоб самі паростки не з'явилися раніше, це приблизно кінець жовтня - початок листопада.

Насіння потрібно сіяти в підготовлені поглиблення і присипати спеціальним родючим ґрунтом, який змішаний з торфом і перегноєм. Перед посівом зберігати землю в теплі, але головне, щоб вона не змерзлася. Поливати насіння рослин не потрібно.

Посів багаторічників та підготовка насіння до посіву

Підзимовий вид посіву для багаторічників вважається природним. Адже в природі дозріле насіння висипається на землю і при настанні весни може проростати. Щоб з точністю сталося проростання, їм необхідно буде перебути в низькій температурі повітря і при вологому кліматі.

 

Для точного вам переконання під зиму можна сіяти насіння гвоздик, лаванди, аквілегії, тирличу, примули, доронікуму, гайлардії, обрієти, дрібнолепесника красивого, деревію, дзвіночка, дельфініуму, арабісу. Головне не перестаратися, тому що деякі насіння не здатні до тривалого зберігання і при цьому їм потрібні особливі умови. Для деяких підзимовий посів – насіннєве розмноження. До них відносяться морозник, арабіса, горицвіт, печіночниця, аконіт, сангвінарія, простріл.

Найкращий вибір для посіву насіння багаторічників цей час листопада і трохи пізніше. Якщо насіння дуже дрібне, то попередньо можна їх змішати з піском не зашпаровуючи, але потрібно злегка вдавлювати в субстрат. Для зрозумілості у вирощуванні краще кожну місткість позначити етикеткою. Для усунення вітрів краще місткості поставити у затишні частини саду, а також для запобігання осіннього дощу. Навесні накривати склом, або виставити розсаду в холодний парник для загартовування зі знімним дахом.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]