0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Поливання кімнатних рослин

Поливання кімнатних рослин

Поливання кімнатних рослин

Поливання – обов’язковий етап догляду за рослинами, від якого залежить швидкість та якість їх розвитку. Вода потрібна для підтримки процесів фотосинтезу, вегетативного росту, цвітіння, формування плодів. Мінеральні речовини, які поступають, або утворюються у тканинах, транспортуються за допомогою водних розчинів. Листя випаровує воду, щоб вберегти від перегрівання.

Важливі властивості поливання

Для якісного розвитку рослини потрібно постійно підтримувати баланс між надходженням води та витратою. На стадіях спокою або стагнації, коли не відбувається вегетативний ріст, вологи потрібно набагато менше, ніж в активні періоди. Наприклад, існує багато видів кактусів, які не поливають у стані спокою в осінньо-зимовий період.

Якщо рослина перебуває у стадії стагнації, надмірне поливання може активізувати вегетативний ріст. Багато орхідей формують квіткову бруньку у стані спокою. Для нього характерний практично «сухий» склад рослини. При невчасному надмірному поливанні замість квіткових бруньок починає активно зростати надземна частина.

Переважна частина рослин поглинає з ґрунту вологу та мінеральні солі за допомогою кореневих волосків, які присутні виключно на молодому корінні. Транспорт води та мінералів відбувається за участі старих коренів. У деяких видів рослин вся коренева система здатна поглинати вологу. Існують види, які потребують змочування наземної та підземної частини (сім’я орхідних, бромелієвих).

Окрім насичення рослини, поливання також виконує ще одну важливу функцію. Вода вимиває продукти життєдіяльності, розкладу ґрунту з вазона, підтримує мінімальний рівень концентрації солей, усуваючи надлишок.

Особливості поливання, як етап догляду за рослинами

Дотримання рекомендацій по догляду за рослинами дає їм змогу максимально проявити свої декоративні властивості. Оптимальний режим важко встановити в аматорських умовах, тому періодично відбувається відхилення від «правильного» поливання. Вони бувають двох видів:

  1. Надлишкове – поливання проводиться частіше ніж потребує рослина, або, коли воно не потрібне.
  2. Недостатнє – відбувається рідко, або об’єм води при поливанні замалий.

Недостатня кількість вологи тягне за собою порушення балансу. Втрати води при використанні рослиною не компенсуються надходженням через коріння.

При надлишку вологи порушується співвідношення повітря/вода, зменшується кількість кисню у ґрунті, що доступний для коренів. Зниження або зникнення кисню викликає загибель коріння.  

Надлишок або недостатня кількість поливання однаково шкідливі для рослин. Без вологи вони в’януть та гинуть від пересихання коріння. При значній кількості води – також, але від гниття коренів.

Всі рослини можна поділити на групи:

  • нормально витримують засуху;
  • нормально витримують надлишок води;
  • примхливі до «неправильного» поливання.

Поняття «нормально» означає, що порушення, які виникають у результаті неналежного догляду, повільно порушують розвиток рослини. Примхливі види гинуть при відхиленні від рекомендацій до поливання, навіть за дотримання інших умов догляду. Наприклад, багато видів Пахіподіумів при неправильному водному балансі можуть загинути протягом доби.  

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/instrumenty-dlya-cvetovodstva/



Рекомендовані товари
Флакон із розпилювачем з розподілом 750 мл синій (06-544)
Розпродаж

65.00 грн-15%55.00 грн

Немає в наявності