0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Поливання зверху чи знизу?

Поливання зверху чи знизу?

Поливання зверху чи знизу?

У практиці догляду за кімнатними рослинами існує два види поливання. Зверху - за допомогою лійки, коли вода під силою тяжіння просочує ґрунт та стікає у піддон. Знизу - через отвір у вазоні з водою поступово відбувається капілярний ефект, наповнюючи ґрунтову грудку вологою. 

Особливості поливання кімнатних рослин

Поливання зверху - своєрідна імітація природних опадів. З поверхні субстрату волога рівномірно проникає у ґрунт. Щоб правильно поливати рослини потрібно додавати воду до моменту, поки вона не почне витікати через дренажний отвір у вазоні. Важливо відзначити, що на поверхні ґрунту не повинно виникати застоювань. Приблизна кількість води для поливання становить 10% від об'єму субстрату. Наприклад на 10 л ґрунту потрібно 1 л води. Поливання повинно відбуватись повільно. Тому для цього краще підібрати лійку з тонким довгим носиком.   

Окремим типом поливання зверху можна вважати обприскування. Такий варіант найліпший для епіфітних видів рослин. Вони здатні вбирати в себе вологу через листя, або повітряне коріння.            

Поливання знизу передбачає занурення вазона на ⅔ у воду. Витримувати рослину у такому стані треба приблизно півгодини. Коли поверхня ґрунту стає вологою, горщик слід виймати та дати стекти воді.  

Переваги та недоліки 

Кожен з описаних варіантів має свої переваги та недоліки. Основною перевагою поливання зверху є вимивання надлишку мінеральних солей. Також таким способом можна встановити дозоване поливання.

Недоліки: швидке вимивання добрив; неможливість повного просочення ґрунту при використанні торф'яного субстрату, або його неправильному приготуванні.

При поливанні з використанням недощової води краще запобігати потраплянню на листя. Особливо важливо не допускати застоювання будь-якої води у точці росту сенполії, глоксинії та інших рослин. 

Основною перевагою поливання знизу є повне просочення ґрунтової грудки, зберігання добрив у субстраті. 

Недоліки: накопичення шкідливих солей, швидка зміна кислотності, відсутність можливості дозованого поливання.  

Якому варіанту поливання віддати перевагу?

При виборі слід проаналізувати низку факторів:

  • вид рослини та особливості догляду за нею;
  • пора року;
  • температура повітря;
  • освітлення;
  • розмір вазона;
  • ступінь розповсюдження коріння у субстраті;
  • стан рослини (здорова чи ні).

Зважаючи на інформацію поливання знизу слід застосовувати у весняний чи літній час, коли споживання вологи рослиною максимальне. При цьому орхідеї, кактуси, сукуленти є винятком. 

Поливання знизу стане в нагоді, якщо придбана рослина має пересушений ґрунт. Після його зволоження важливо перевірити чи живе коріння.    

Поливання зверху найкраще підходить для пустельних рослин, кактусів сукулентів протягом всього року. Якщо власник має достатній рівень знань про догляд, то можна цілком відмовитись від поливання знизу.

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/instrumenty-dlya-cvetovodstva/




Рекомендовані товари