Ми працюємо! Приймання та відправка замовлень відбувається в будні дні з 9:00 до 14:00. Замовлення отримані після 14:00 будуть відправлені наступного дня. Надсилаємо замовлення Новою та Укр поштами. Форми розрахунку та сплати залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Протруювання насіння

Протруювання насіння

Протруювання або знезараження насіння у підготовці до сівби є завершальним етапом. Ціль процедури — захист майбутніх рослин від збудників захворювань та появи шкідників, що можуть заподіяти значну шкоду розсаді на початковій стадії розвитку.  

Для знезараження насіння використовують декілька способів: суха або волога обробка отрутохімікатами, термічне протруювання, опромінення кварцовими лампами. Перші два методи мають певні рекомендації.

Сухе протруювання дає найкращі результати, якщо його зробити саме в день посіву. У випадку, коли немає такої можливості, допустимо провести маніпуляцію напередодні, але не більше ніж за 2 дні до сівби. Обробку проводять сухим порошком (наприклад, фундазолом) на відкритому повітрі, беручи на 1 кг насіння від 2 до 5 грамів препарату. 

Вологе протруювання проводити краще за кілька годин до сівби. Допустимо зробити обробку днями раніше, але не більше, ніж за 5 днів. Температура розчину для знезараження має становити +35-40ºС. Яким препаратом і скільки обробляти:

  1. 1% розчином марганцівки продовж 15-30 хв;
  2. 2-3% розчином перекису водню продовж 7-10 хв.

Термічне протруювання дієве у випадках, коли потенційні збудники хвороб розташовуються у внутрішніх тканинах насіння. Такий метод, окрім знезараження, також сприяє підвищенню посівних властивостей. Маніпуляцію можна проводити за кілька тижнів до дня сівби. При правильному зберіганні оброблений посівний матеріал не втрачає своїх якостей від повторного зараження.

Протруювання проводять у гарячій воді, температура якої складає +45-55ºС, витримуючи насіння продовж 2-12 годин. Час обробки зумовлений культурою та посівними якостями самого насіння. Щоб встановити оптимальний термін процедури, беруть декілька проб і вдаючись до різних температурних режимів дослідним шляхом визначають схожість.

При витримці насіння у воді +53ºС гинуть патогени Stromatinia, Septoria, Pseudomonas marginata. Щоб знищити Fusarium, температурний показник води має досягти позначки від +55ºС до +57ºС. Однак спори гриба після впливу температур можуть частково зберігати свою життєздатність. Після завершення процедури знезараження, посівний матеріал необхідно підсушити до стану кондиційної вологості.

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/udobreniya-dlya-cvetov/

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]