Ми працюємо! Приймання та відправка замовлень відбувається в будні дні з 9:00 до 14:00. Замовлення отримані після 14:00 будуть відправлені наступного дня. Надсилаємо замовлення Новою та Укр поштами. Форми розрахунку та сплати залишилися без змін. Все буде Україна!

 • Кошик порожній!

Тепло в житті рослин

Тепло в житті рослин

Однією зі складових успішного вирощування рослин є тепловий режим. Кожній квітці встановлюється оптимальна температура, яка залежить від виду чи походження рослини. Фактори зовнішньої середи, такі як світло, тепло та вологість, тісно пов’язані між собою, а саме:

 • якщо спостерігається нестача світла, то треба зменшити полив рослини, скоротити підживлення та знизити температуру на декілька градусів;
 • у теплих приміщеннях невисока вологість, тому рослини треба поливати частіше, щоб виключити недостатність води.

Оптимальна вологість повітря для більшості рослин – 60-80%.

Влітку спостерігаються наступні умови: 40-50% вологості при температурі 20-22 градуси. Це найкращий час для росту та розвитку кімнатних рослин.

У холодний період при інтенсивному опаленні вологість повітря значно зменшується – до 25-40%. При цьому температура повітря залишається незмінною, а світла не вистачає для рослин. Такі умови негативно впливають на квіти, бо взимку більшість з них знаходиться у стані спокою чи зупиняється у рості.

Розвиток рослин у холодний період року поділяється на три групи в залежності від ступеня активності:

 1. Рослини з глибоким періодом спокою. До таких можна віднести цибулинні та бульбові рослини. Їх особливість полягає в скиданні листя на період спокою. Найсприятливіші умови – темрява та прохолода. В залежності від виду квітки, температура коливається з 6 до 20 градусів.
 2. Рослини з вираженим, але не глибоким періодом спокою. Характерною рисою є збереження листя, проте зростання призупиняється. До цієї групи відносяться субтропічні рослини – чагарники та напівчагарники.
 3. Рослини з невираженим періодом спокою. Це представники тропіків, до яких є загальні правила: погано переносять нічну прохолоду, температура утримання в зимовий період може трохи відрізнятися від літньої, негативно реагують на потік холодного повітря.

Стосовно температурного режиму у зимовий час, рослини поділяються на групи:

 • теплолюбні рослини, яки витримують короткочасне зниження температури до 16 градусів, а оптимальний режим – 18-25 градусів;
 • рослини помірних температур – для них характерні 10-16 градусів;
 • рослини, котрі добре переносять прохолоду – 6-8 градусів;
 • стійкі до низьких температур – від 5 градусів, деякі з них витримують короткочасні заморозки до -5 градусів.

Середні показники для утримання рослин індивідуальні для кожної. Тому у статті не надаються рекомендації по температурному режимі. Однак, в розділі «Рослини» можна знайти корисну інформацію стосовно вирощування та збереження квітів у зимовий період, температури для цибулин та бульб.

Тепле повітря у приміщенні розподіляється нерівномірно. Біля вікна воно на 2 градуси нижче, температура від підлоги до стелі підвищується, то треба знайти оптимальне місце для розташування рослин. Зробити це можливо завдяки точним термометрам.

Важливо:

 • рослини, котрі були пересаджені та вкореняються, потребують тепла;
 • сильне зниження температури на короткий період краще переносити при сухому утриманні – мінімум вологи;
 • якщо планується винести квіти на вулицю, краще слідкувати за температурою, особливо вночі – при зниженні до 5 градусів треба сховати рослини;
 • обприскувати рослини водою кімнатної температури, холодна несе шкоду.

Знизити температуру незалежно від пори року, можна за допомогою ефекту «холодильника», який з’являється при випаровуванні. Для цього розставляють широкі піддони з водою. Також горщик з рослиною ставлять у кашпо, при цьому залишити люз між тарою 3-5 см. У щілину покласти мох сфагнум, який треба регулярно зволожувати.

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/udobreniya-dlya-cvetov/

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]