УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Що таке вермикуліт і для чого він потрібен

Що таке вермикуліт і для чого він потрібен

Вермикуліт — це дрібний зернистий матеріал з пластинчастою структурою. Найчастіше він має золотистий чи коричневий колір, рідше — зелений і бурий. Його отримують методом випалювання природної гідрослюди. В буквальному перекладі з латинської вермикуліт означає «хробак». Пластинки матеріалу під впливом високих температур приймають ниткоподібну форму, завдяки чому сировина й отримала свою назву.

Вермикуліт має пористу структуру. Його поглинальні властивості у п'ять разів перевищують власну вагу. Саме завдяки таким неперевершеним властивостям цей матеріал дуже високо цінується серед садівників.
Має такі способи використання:

  • в якості дренажу для більшості видів рослин;
  • для додавання в куплені ґрунтові суміші;
  • для захисту кореневої системи та кращого укорінення;
  • як підкладка під клубні та цибулини для їх зберігання;
  • також вважається незамінним в гідропоніці.

Якщо говорити про хімічні властивості вермикуліту, то виходить наступне: це біологічно стійкий матеріал природного походження із щільністю 2,4-2,7 г/см³. Він стійкий до процесів розкладання та гниття. Крім цього, він не піддається впливу кислих та лужних речовин, вважається хімічно інертним. Містить в складі такі важливі елементи, як кальцій, магній, кремній, залізо та ін.

При додаванні вермикуліту до ґрунтових сумішей надає їм рихлості, завдяки чому коренева система більше насичується киснем. Крім того, не дає землі затвердити та запобігає утворенню корки на поверхні.

Важливо! Вермикуліт слід промити великою кількістю проточної води для видалення дрібних часток небезпечних для вдихання. Не рекомендовано вирощувати рослини в нерозбавленому вермикуліті, так як при використанні жорсткої води може різко піднятися рівень pH.
Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/razryhliteli-pochvy/

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]