УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Дернова земля (чорнозем)

Дернова земля (чорнозем)

Дернова земля – це джерело корисних речовин, необхідних для росту та розвитку будь-яких рослин. У складі ґрунту багато залишків, котрі позитивно впливають на живі організм. Заготівля чорноземів відбувається на початку літа. Обираються дільниці з великою кількістю густої трави, котра зберігає свої властивості весь період вегетації. Це луки, старі пасовищі, пологі балки.

Заготовлення дернових ґрунтів для рослин відбувається за визначеною схемою:

  1. За допомогою штикової лопати знімається верхній шар землі не глибше 10 см. Нарізаються дернини 20-40 см.
  2. Готові шматочки викладаються в штабелі таким чином, щоб поверхня дернин стикалась. Середній розмір конструкції: висота 80 см, ширина до 100 см. Для зменшення кислотності додають 1-2 кг вапна на 1 м3.
  3. Дерен у штабелі заливається перегноєм чи водою. Весь літній період земля повинна залишатися вологою.
  4. Кожні 3-4 тижні варто перемішувати землю у штабелі.
  5. До використання дернова земля буде готовою лише навесні наступного року.

Якщо потребується невелика кількість ґрунту, можна потрусити дерен, зібрати шматочки землі для наступного використання. У містах заготівлі можуть бути кротовини – з них також збирається земля.

Перед тим, як додавати землю до ґрунтової суміші, вона обов’язково просіюється. Для цього використовується сито з розміром сітки до 3 мм. Якщо у суміші є невеликі рослинні залишки, їх не треба викидати. Саме такі компоненти є цінними для кореневої системи.

Для зберігання дернової землі потрібна тара, через яку всередину не потраплятимуть атмосферні опади, пил та бруд. Це бочки, мішки з поліетилену. Зберігати суміш не довше двох сезонів. 

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]