Кімнатні рослини корисні для здоров’я, оскільки допомагають боротися з токсинами, які накопичуються в повітрі. Також вони покращують якість повітря, пересушеного через кондиціонер чи обігрівальні пристрої. Важливо, щоб рослини були висаджені в правильні горшки для вазонів. Такі ємності повинні не лише підходити за розмірами, а й гармоніювати з інтер’єром.
Які матеріали використовуються
Це доволі важливий критерій, на який варто звернути увагу перед тим, як купити горшки для вазонів. Здебільшого для виготовлення використовуються такі матеріали:
- Глина. Може бути червона, жовта, біла, шамотна, обпалена або необпалена. Зазвичай співвідношення діаметру до висоти — 2:3. Така форма забезпечує потрібний газообмін і хороше поглинання вологи. Глиняні горщики підходять для вирощування практично всіх рослин. Серед плюсів матеріалу виділяють екологічність, водонепроникність і пористу структуру, завдяки якій коренева система отримує потрібну кількість кисню.
- Пластмаса. Горшки набагато довше утримують вологу в порівнянні з глиняними. Мінус полягає в тому, що до складу матеріалу входять хімічні речовини, які можуть нашкодити рослинам.
- Кераміка. Вироби красиві та елегантні. Вони не підходять для вазонів, які дуже чутливі, оскільки глазуроване покриття ускладнює обмін повітрям. Такі вироби заведено використовувати в декоративних цілях, а всередині розміщувати пластмасові або глиняні вазони.
На ринку представлені й інші варіанти. Наприклад, можна придбати ємності з металу, дерева, каменю й навіть пресованого паперу. Останнім часом усе популярнішими стають горщики з прозорих матеріалів (полікарбонату та скла).
Нюанси вибору
Купуючи горшки для вазонів, потрібно правильно визначити розміри. Ємність повинна бути трохи більша за попередню: якщо рослина маленька, то на сантиметр із кожної сторони, а якщо це фікус чи пальма, то на ширину долоні. Надто великий горщик — це не дуже хороше рішення. Через значні розміри субстрат буде занадто щільним. У такому випадку коріння не дихатиме, а велика кількість води призводить до гниття вазонів.
Ширину та глибину вибирають залежно від виду рослини. Наприклад, драценам і пальмам потрібні об’ємні горщики, які за формою нагадують відро, аби коріння могло розростатися. Бегоніям і фіалкам підходять широкі ємності. Для інших рослин можна придбати горщики, у яких висота й діаметр приблизно однакові.
Вага вазона має значення для фікуса, пальми чи монстери. Ємність повинна бути стійкою й важкою, щоб рослина не впала через найменший поштовх.
На сайті представлені різні види горщиків із найпопулярніших матеріалів: пластика, дерева, кераміки. Обійдуться вироби недорого, що особливо актуально для тих, хто оформляє оптове замовлення. Доставка товарів здійснюється кур’єрськими службами у всі населені пункти країни. Оплату приймаємо як готівкою, так і безготівкою.