УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Як перезимувати однорічним рослинам, перемістивши їх у приміщення.З кінцем осені та наближенням зими для багатьох з нас є фактом – кінець однорічних квітів. Наші чудові квіти, які ми полюбили у своєму саду, або на балконі. Але якщо доклавши трохи зусиль, то ви можете насолоджуватися деякими з цих рослин на своїх підвіконнях усю зиму - або принаймні зберегти їх живими й вони будуть на вулиці вже навесні. Є три методи перезимівлі ваших улюблених однорічних рослин, і метод, який ви оберете, залежить тільки від того, з яким «однолітнім» видом ви маєте справу – справжнім однорічним або ніжним багаторічником, що вирощується як однорічник.

Деякі справжні однорічні види квітів включають братки, живокість, більшість видів левового зіва, гвоздики та цинію. Однак у звичайній практиці термін "однолітній" також використовується для позначення багатьох "ніжних" багаторічних рослин, які вирощуються як однорічні квіти. У теплішому кліматі ці ніжні багаторічні рослини продовжуватимуть рости цілий рік, часто досягаючи розмірів, які можна порівняти з розміром деревних чагарників. Однак у більш холодному кліматі вони відмирають разом із корінням, тому вважаються "однорічними".

Перед початком роботи.

Рослини, які найкраще адаптуються в приміщенні, як непошкоджені екземпляри для продовження росту, - це ніжні багаторічні рослини (однолітні). У тому числі є такі садові рослини: колеус, герань, воскові бегонії, недоторки, геліотроп.

При вирощуванні їх як контейнерних рослин, горщик можна помістити в закрите приміщення, щоб вони продовжувати активно рости протягом зими. Також можна викопати ці рослини та посадити у горщики.

Перемістивши рослину, що росте, в приміщення, ви можете насолоджуватися красою рослини всю зиму.

Види, які є «справжніми однорічниками», не можуть перезимувати, оскільки вони генетично запрограмовані на цвітіння та загибель протягом вегетаційного періоду.

Очікування невдачі.

Зимівля рослин не проста, оскільки спосіб порятунку їм може завжди підійти.
Багатьом із них потрібне пряме сонячне світло, і це є труднощами у короткі зимові дні. Вихід - штучне освітлення, але деякі види його недооцінюють, тому доводиться шукати те місце, де потраплятимуть сонячні промені й так однолітники перезимують.

Можна експериментувати з різними однорічними рослинами, але потрібно бути готовим до "не успіху".

Перезимівля однорічних рослин.

Перед зимою слід вносити однорічники до приміщення, терміни можуть трохи відрізнятися залежно від їх виду, оскільки деякі рослини продовжуватимуть рости навіть до перших заморозків.

Обробка обрізків стебел для укорінення зазвичай найбільш успішна, якщо ви робите це, поки рослини ще активно ростуть, але не в період їхнього піку цвітіння.

Як перезимувати однорічникам у горщиках.

Однорічні рослини, які вирощуються в контейнерах, можна перенести в закрите приміщення. Також можна пересадити садові екземпляри в горщики для приміщення, використовуючи такий метод:

Скоротити рослину.

Незалежно від того, перебувають вони вже в горщиках або переміщуються з саду в контейнери, найкраще зрізати листя приблизно на третину, перш ніж перемістити його. Це зменшить стрес.

Пересадка у горщик.

Обережно викопайте садову рослину з кореневою грудкою і перемістіть її в горщик вже з наповненою ґрунтовою сумішшю. Краще не переносити занадто багато звичайного садового ґрунту, оскільки він може містити ґрунтові патогени та дренувати не так ефективно, як вже готова ґрунтова суміш.

Акліматизація.

Перенесення з вулиці до приміщення - це стрес, тому допоможіть рослині акліматизуватися, проводячи більш тривалий час у приміщенні протягом 1-2 тижнів. Легкий спосіб акліматизації - перемістити рослину в місце перебування вночі, а потім знову на вулицю вдень, поки рослина не звикне до температури та якості повітря у приміщенні.

Розташування у приміщенні.

Кожен вид рослини має свої ідеальні вимоги для вирощування. Зазвичай найкраще давати їй найяскравіше місце.

Якщо ви не можете забезпечити досить природне світло, можна використовувати штучне освітлення (повільний вплив).

Деякі рослини також можуть боротися у посушливих зимових умовах у приміщенні. Якщо є потреба можливо збільшити вологість, використовуючи зволожувач або інший метод.

Догляд за рослиною.
Як і інші кімнатні рослини, однорічні види розміщені на відкритому повітрі, часто схильні до різних шкідників і хвороб. Більшість однорічних рослин, що вирощуються у приміщенні взимку, будуть перебувати у стадії напіврозпаду, що потребує скорочення поливу та майже повної відсутності підживлення протягом зими. Регулярно перевіряйте рослину на наявність звичайних шкідників. І зривайте жовте або засохле листя в міру його появи.

Перезимівля однорічних живців.
Ще один спосіб перезимувати однорічні рослини – і єдиний життєздатний метод для справжніх однолітників – це зрізати живці. Це також може бути найкращим методом для ніжних багаторічних рослин, які погано адаптуються до пересадки, таких як колеус та бегонія.

Садівнича порада.
Деякі рослини можуть успішно вкоренитися, якщо живці будуть у склянці води, до того часу, поки не буде помітний розвиток коріння.

Догляд за рослиною.

Догляд за однорічними рослинами важливий так само як і кімнатним рослинам, адже вони знаходяться в приміщенні.

Слідкуйте за зимовим поливом, потраплянням світла, а також за шкідниками та хворобами.
Взимку їм підживлення не потрібне.
Бажане підживлення в кінці зими або ранньою весною біогумус добривом. Біогумус купити із переходом на сайт.

Переміщення на вулицю.

Коли настав час переміщення рослини (укоріненної) на вулицю, то потрібно дати їй можливість адаптуватися до зовнішніх умов.

Коли пройдуть заморозки, можна виносити горщик на вулицю щодня на кілька годин та поступово збільшувати час перебування, приблизно на тиждень.
Потім можна сміливо залишити свої рослини у горщиках або пересадити у землю у своєму саду.

 Ще варіант перезимівлі.

Зібрати насіння однорічних рослин у саду та висаджувати взимку у приміщенні. Деякі види однорічників досить легко розмножити таким способом. Насіння зі зрілих квіткових головок зберегти для посадки в приміщенні у ґрунтовій суміші або суміші для закваски насіння приблизно за 2 місяці до останніх заморозків взимку, навесні.

Як перезимують голо-кореневі рослини.
Деякі ніжні багаторічні рослини з жорстким волокнистим корінням можна викопувати та зберігати у вигляді голого коріння, а потім воскресити навесні. Герань (пеларгонія, жоржини та бульбова бегонія) – 3 таких рослини, з якими точно можна так поводитися.

Зберігання коріння.

Найкращий спосіб зберігати коріння рослин у сухому та темному місці.

Включно зі стеблом і кореневою грудкою, можна зберігати звішуванням з балки або обгорнути газетою на полиці.

Спостерігайте за сплячим корінням.

Щомісяця перевіряйте сплячі коріння і доглядайте їх.

Рослини слід періодично оглядати та доглядати, лише догляд може бути різноманітним по відношенню до їх виду, наприклад, коріння Герані, раз на місяць вимочувати у воді на годину, потім просушувати й зберігати.
А якщо коріння схильні до висихання, то потрібно обов'язково легко змочити та підсушувати. Обов'язково потрібно обрізати всі хворі ділянки рослини.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]