УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Як вирощувати насіння у приміщенніЧитання пакета

У кожному пакетику з насінням має бути інструкція з інформацією про те, як посадити насіння у приміщенні. Інформація в пакетику може вам розповісти про те, які умови потрібні для посадки й що очікувати.

Підготовка середовища для вирощування

Насамперед потрібно купити стаканчики для розсади або окремі міні парники, касети для розсади. Завдяки цьому процесу можна досягти рівномірного рівня вологості. Є варіант посадити розсаду разом зі спеціальними горщиками із природних компонентів, такі торф'яні стаканчики для розсади купити тут.
Для початку потрібно розпушити та зволожити суміш ґрунту, а потім помістити його в місткості. Потрібно змочити ґрунтову суміш до консистенції вичавленої губки. Її стан має бути вологим і без грудочок та без стікаючої води.
Заповнення контейнерів

Обов'язково використовуйте попередньо ґрунтову суміш вже змочену і заповніть лотки або контейнери для насіння приблизно на 2/3. Постукайте по контейнері, щоб грунтова суміш осіла. Акуратно закріпіть верхню частину суміші рукою і не набивайте суміш горщика в контейнер щільно - вона повинна залишатися повітряною. Головний фактор для більшого успіху – це в місткості для посіву насіння на дні дренажний отвір.

Посадка насіння

Після підготовки місткостей можна розпочинати посадку насіння. Наприклад, деякому насінню може знадобитися період попереднього охолодження або замочування, а деякому насінню для проростання потрібна дія світла. Дрібне насіння можна розсипати поверх горшкової суміші. Більше насіння можна відрахувати та посадити окремо. Використовуйте не менше 3 шт. насіння на 1 місткість, через те, що не все насіння проросте, і не все, що проросте, виживе.

 

Завершальний процес посадки

Покрити насіння ґрунтовою сумішшю більш зволоженою, а потім знову акуратно ущільнити.

Полити насіння

Навіть якщо горщикова суміш була попередньо зволожена, але все ж рекомендується збризнути трохи води поверх посадженого насіння. Ви переконаєтеся, що верхній шар суміші швидко не висохне, зміцниться ґрунтова суміш та забезпечиться кращий контакт між сумішшю та насінням. З дуже маленьким насінням найкраще зволожувати його з пульверизатора.

 

Контроль довкілля

Найскладніше – це процес вирощування насіння у приміщенні. Тому що рослину потрібно забезпечити оптимальною температурою, вологістю і світлом, щоб насіння проросло і дало паростки.
Можна почати накривати стаканчики або парнички прозорим пластиком, або може бути вони вже є в комплекті. Це прослужить для утримання вологи та тепла.

Помістіть контейнер із рослиною у тепле місце, але без протягів та щодня перевіряйте його. Коли ви побачите, що розсада починає проростати – видаліть верхній пластик і перемістити на непряме світло. З цього моменту переконайтеся, що суміш горщика залишається вологою, але не мокрою. Занадто вологий ґрунт може призвести до грибкових захворювань.Моніторинг зростання розсади

Коли саджанці почнуть протикати ґрунт, вони почнуть випрямлятися та розвертатися. Саджанці будуть виглядати як 2 листи - листоподібна структура (сім'ядоля) служить джерелом їжі до тих пір, поки не формується в справжнє листя і рослина не стане здатною до фотосинтезу. Це точка, де ви повинні помістити розсаду під джерело світла. Вашій розсаді знадобиться постійне світло щодня. Найкращий спосіб забезпечити регулярні, тривалі дози світла – під'єднати флуоресцентні або високоінтенсивні лампи для рослин до автоматичного таймера.

Почати годування

У міру зростання сіянця сім'ядолі утворюватимуться в перші «справжні» листочки. Оскільки він росте в безпідставній суміші, вам потрібно буде дати йому додаткове підживлення. Збалансоване добриво або вид добрива з високим вмістом азоту та калію стимулює здорове коріння та зростання. Надмірне добриво навантажить розсаду, тому використовуйте водорозчинне добриво, розведене до 1/2 від звичайної концентрації. Розсаду необхідно підгодовувати кожні 2 тижні.

Саджанці можуть залишатися у своїх первісних контейнерах, доки ви не будете готові посадити їх на постійне місце. Якщо в одній і тій же місткості росте більше одного саджанця, або розділіть саджанці на окремі горщики, або зріжте всі саджанці, крім найсильнішого. Не виривайте зайві саджанці, тому що це зашкодить коріння саджанцю, що залишився.

Загартування розсади

Перед тим, як на вулиці стане тепліше, ви повинні переконатися, що у вас вже здорові та кремезні молоді рослини. Перш ніж перемістити їх у сад, витратите тиждень чи два, щоб поступово познайомити їх із новими умовами вирощування. Це називається "загартування". Це дає рослинам можливість акліматизуватися до сонячного світла, висушуючих вітрів та змін клімату. Коли розсада зможе комфортно рости на відкритому повітрі й навіть протягом ночі, ваші саджанці готові до пересадки в сад або в постійні зовнішні контейнери. Добре полийте розсаду до та після пересадки. Намагайтеся не пересаджувати в найспекотнішу і сонячну пору доби.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]