УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

 • Кошик порожній!

Догляд за кактусами. Як виростити кактус з насіння.

Всі кактуси належать до сімейства “Гвоздикоцвіті”, а також їх існує тисячі видів. Серед них є дві великі групи кактусів які вирощуються в якості кімнатних рослин: пустельні і лісові. Кімнатні сортa кактусів бувають різних розмірів, але більшість з них маленькі і помірні.

Пустельні кактуси – це стандартні і більш звичні кактуси, вони покриті шипами або волоссям, часто зростаючі у вигляді лопаті, куль або обелісків.

Лісові кактуси ростуть в лісових районах. Найвідомішим лісовим кактусом може бути “Різдвяний кактус”, який росте в Бразилії і цвіте червоним, рожевим, пурпуровим і навіть жовтим кольором. Всі кактуси повільно ростуть і можуть похвалитися гарними квітами.

В основному пустельний кактус має найкрасивіші квіти, і виростити його не складно, тому що він має витривалість. Деякі з них цвітуть вже після трьох або чотирьох років вирощування; інші будуть довше цвісти або взагалі не цвісти в приміщенні.

Cвітло

Яскраве світло необхідне для здорових пустельних кактусів, особливо взимку. Деякі види можуть обгоріти під прямими літніми променями сонця, якщо звісно спершу не загартувалися. Лісові кактуси люблять яскраве, але не пряме сонячне світло. Влітку потрібно їх виносити на вулицю.

Полив

Навесні і влітку, якраз під час цвітіння і розвитку пустельного кактуса – поливайте його коли компост починає сохнути. У період зими полив потрібно припиняти. Поливайте тільки в тому випадку, якщо рослина починає зморщуватися. Найпоширеніша помилка з пустельними кактусами – це надмірний полив взимку, який викликає гниття, або біля основи рослини, або на кінчиках ділянок зростання. Якщо гниль далеко зайшла, можливо, доведеться висаджувати нові рослини з живців, чи викинути всю рослину.

 

Поливайте лісовий кактус як звичайну кімнатну рослину в літні місяці і коли починають розпускатися бутони. У період спокою поливати тільки тоді, коли грунт сухий на дотик. Як і сукуленти і пустельні кактуси, лісовий кактус не слід сильно поливати в період спокою. В результаті буде коренева гниль. Поширену кореневу гниль можна вилікувати, тільки взявши нові живці і почавши спочатку.

Грунт та добриво

Для посадки всіх типів кактусів потрібна спеціальна суміш для кактусів, але якщо такого варіанту немає, то можна використовувати універсальний грунт з органічними речовинами, до якого в склад потрібно додати пісок або перліт – для збільшення дренажу і аерації.

Кактуси – довго зростаючі рослини які рідко потребують пересадки. Крім того, пам’ятайте, що багато видів кактусів будуть краще цвісти, якщо їх висаджувати так, щоб було видно їх коріння в горщику.

 

Для пустельного кактуса використовуйте добриво для кактусів в період вегетації. У деяких виробників стандартні добрива погані, тому, ймовірно, варто пошукати спеціальне добриво для кактусів.

Для лісового кактуса удобрюйте в період вегетації стандартним добривом. Зменшіть кількість добрив в період вегетації.

Розмноження кімнатних кактусів і як виростити із насіння

Якщо у ваших кактусів є пагони, їх можна розмножити:

 • по-перше, переконайтеся, що у вас є чистий, гострий і стерильний ніж;
 • надіньте захисні рукавички, щоб убезпечити себе;
 • відріжте втечу якомога ближче до основи;
 • дайте йому постояти в сухому місці на кілька днів, потім занурте зрізаний кінець в гормон вкорінення і покладіть його плазом на хороше місце для вирощування;
 • ми пропонуємо часто обприскувати грунтову суміш для кактусів і сукулентів;
 • як тільки він зможе мати сильне коріння, його можна буде висаджувати у власний горщик.

Вирощування пустельних і лісових кактусів з насіння вимагає терпіння: це дуже довгозростаючі рослини. Але якщо ви наполягаєте, ви можете або зібрати насіння з квітучого кактуса, або купити пакетовані насіння.

Перед посадкою:

 

 • Перед посадкою:

 • приготуйте грунтову суміш для кактусів і сукулентів, наповнену перлитом і піском;
 • посадіть глибоко насіння, а потім покрийте їх тоненьким шаром піску або грунтової суміші для кактусів;
 • злегка полийте водою, накрийте пластиком і поставте його в яскравому місці (але не під прямими сонячними променями).

  Більшість кактусів проростуть приблизно через три тижні, і як тільки вони це зроблять, ви можете зняти пластикове покриття протягом дня. Приблизно через півроку саджанці повинні бути готові до власних горщиків.

 

Поширені шкідники і хвороби

Всі види кактусів можуть бути схильні до дії шкідників, включаючи борошнистих червців, лусочок, грибних мошок і павутинних кліщів. У більшості випадків цих шкідників можна акуратно змити з рослин за допомогою ватних тампонів і води.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]