УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Керамічні горщики чи пластикові?

Кожен з любителів кімнатних рослин, напевно, хотів би знати про якість матеріалу горщиків, чи може це має якесь значення? У яких горщиках живуть довше кімнатні рослини, чи який саме вазон краще - керамічний, чи пластиковий.

Переваги горщиків із керамічного матеріалу.

Всім відомо, що керамічний матеріал – це глина, а значить натуральність.

Що ж відбувається у процесі у співвідношенні з рослиною? Повітря з водою у такому горщику має змогу переміщатися по стінках, це має вплив на зростання коріння рослини. Глиняний горщик забирає вологу у грунті - це є хороший варіант для рослини, яка любить рясний полив і має перевагу в сухості грунту.

Таким чином, квіти у керамічних вазонах вимагають більше води, а у пластикових – навпаки.

Керамічні горщики мають розкішний вигляд.

Недолік цього матеріалу є крихкість, а так він у використанні відмінний.

Тому перш ніж знайти горщик, треба замислитись про його надійність і бути готовим, що горщик може випадково розбитися.

Керамічні горщики купити ви також можете на нашому сайті, та вибрати потрібний вам відтінок, розмір та дизайн.

На відміну від іншого матеріалу горщика, керамічний горщик не скрізь може бути у продажу, а вартість його дорожча за пластик.


Переваги горщиків із пластикового матеріалу.

Пластикові горщики для рослин гнучкі та практичні. Мають великі різновиди стилів та форм, а за вартістю дешевше у порівнянні з керамічними горщиками.

Вважаються універсальністю, тому що досить прості в експлуатації, і переважно вже йдуть у продажу в комплекті з рослиною.

Порівняння товщини та ваги пластику та кераміки.

Все-таки обидва матеріали мають помітну різницю у вазі та товщині, але це може бути добре і погано. Багато чого залежить від переваги квітникарів і дивлячись з якого боку.

Наприклад, глиняний вазон через свою вагу навряд чи може перекинутися, на відміну від пластику. А легкість горщика, навпаки, дозволяє з легко переміщати рослину. Причина – товщина стінок.

 Протягом року кімнатні рослини можна переносити у будь-який час, адже керамічний матеріал горщика дозволяє ізолювати коріння квітки та дає захист від будь-якої температури.

Пластикові горщики не мають такої кількості ізоляції, у них переважно відіграє роль температура, або взагалі не дадуть захист у холодний час на вулиці. Літо, звичайно, не є проблемою для пластику.

Поради щодо використання обох матеріалів горщиків:

Перш ніж вибрати вам матеріал горщика, потрібно переконатися, чи є в горщика дренажний отвір.

Якщо грунт стає затоплений водою, тобто ймовірність гниття коренів, тому, якщо вазон має підставку для збору зайвої води - обов'язково з піддона вилити рідину після поливу. Є хорошим варіантом покласти дренаж на дно горщика, щоб вирівняти рівень води.

Вазон правильного розміру.

Для деяких видів рослин важливо щоб діаметр дорівнював ⅓ висоті рослини від самого грунту і до верха листя. Коли стає помітним зростання рослини, то обріжте його для того, щоб зберегти звичний розмір горщика, або пересадіть у великий горщик, якщо це є необхідністю.

Якщо кімнатні рослини з більш глибоким корінням, їм буде перевагою глибокий горщик (контейнер).

Повільно зростаючі кімнатні рослини з дрібним корінням потребують неглибоких горщиків.

Вибір горщика для квітів залежить від переваг садівника, а також індивідуального підходу до виду рослини. У наш час горщики для квітів набули тенденції у своєму оформленні та стилі та багато хто  воліє, щоб горщик був підібраний до інтер'єру будинку, кафе, тераси та інших приміщень.

У наш час вазон є сучасною ідеєю на подарунок власникам кімнатних квітів.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]