УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Кислотність ґрунту

Кислотність ґрунту

Кислотність ґрунту — характеристика, яка вказує на наявність у ньому кислот, іонів, а також солей. Даний показник дуже важливий, адже він напряму впливає на розвиток рослини та урожайність. Позначається кислотність символом pH. Потрібно обов'язково знати показники кислотності в ґрунті, щоб при можливому відхиленні від норми коригувати позначення зниженням або підвищенням рівня pH.

Види кислотності ґрунту

Кожна рослина веде себе по різному в конкретному типу ґрунті. Одним культурам ідеально підходить кисле середовище, інші ж можуть розвиватись тільки в нейтральному.

Залежно від рівня кислотності виділяють такі види ґрунтів:

  • сильнокислий. Ґрунт з показниками кислотності нижче ніж 4,5 pH. Характеризується накопиченням великої кількості шкідливих речовин, що спричиняє поганий розвиток кореневої системи рослини і навіть її загибель. Сильнокислий ґрунт ідеальне місце для посадки хвощу або щавлю. 
  • середньокислий і слабокислий — 4,6-5,5 pH. Підходить для фруктових кущів. Наприклад, смородина, малина, аґрус та інші.
  • нейтральний — 6-7 pH. Характеризується сприятливими умовами для росту фруктових дерев, а також для деяких городніх культур (морква).
  • лужний — 7,5-8,5 pH. Це найбільш цінний різновид ґрунту в городництві. Підходить для більшості культур, а також як ділянка для сінокосіння. 

Якщо показник вище 8,5 pH, (сильнолужний) то такий ґрунт відрізняється в'язкістю. Також він дуже важкий та липкий. Має комфортні умови для росту таких дерев як клен, ясен, а також дуб. 

Як визначити кислотність ґрунту

Оскільки показники кислотності надважливі, необхідно знати і контролювати ці цифри. Зробите це дуже просто. Необхідно купити спеціальний індикаторний папір.

Процедура виглядає таким чином:

  1. В склянку з чистою водою потрібно опустити столову ложку землі.
  2. Перемішати.
  3. Опустити смужку індикатора.
  4. Оцінити результат по відповідній шкалі. 

Жовтий або рожевий колір свідчить про високі показники кислотності. Якщо папірець зелений, то це нейтральний ґрунт. Синій колір вказує, що тестуючий матеріал відноситься до лужного виду. 

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/universalnye-grunty-dlya-cvetov/

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]