УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Пісок

Пісок 

Пісок — це обов’язковий компонент в створенні ґрунтових сумішей. Його основними властивостями є:

  • покращення дренувальних властивостей ґрунтової суміші — чим більше піску, тим краще;

  • збереження своїх механічних властивостей впродовж довгого часу;

  • пісок не дає рослинам жодних поживних речовин.

Штучним замінником піску є перліт. В порівнянні з ним пісок має більшу масу та при поливанні не вимивається з верхніх шарів ґрунту. Для того, щоб створити суміш, використовують річковий або озерний пісок з розміром крупинок приблизно 3 мм.

Якщо пісок має ржаві плями, то його слід добре промити. Для цього його насипають в посуд з водою і вимішують палкою. Пісок осідає на дні, а мутну воду зливають. Таке миття продовжують до тих пір, поки вода не стане прозорою. Якщо пісок має сліди вапна, то він не використовується для створення ґрунтових сумішей. 

Приготування:

  • Для заготівлі піску потрібні такі інструменти: сито з невеликими клітками, розмірами 1х1 мм та 3 мм, совок.
  • Робота по заготівлі піску проводяться при сухій погоді. Чим менше вологи в піску, тим легше його готувати. 
  • На сито з найменшою кліткою ставиться сито з більшими отворами. У верхнє насипають пісок та просіюють його. Ті камені, які залишаються в ситі, висипають. Потім пісок просіюється через наступне сито. Те, що залишається в ситі використовується для створення ґрунтових сумішей. 

При посадці дерев, таких як пальми, використовується суміш, яка на 60% складається з крупнистого піску. Пальмам і іншим деревам, які вирощують багато років, потрібен ґрунт з високими дренувальними властивостями. Стружка, кокосове волокно, горіхова шкірка, кора, листовий перегній є тими компонентами, які забезпечують дренаж землі, але вони постійно розкладаються і через деякий час їхні дренуючі властивості зменшуються. Але пісок не має такого недоліку. 

При вирощуванні рослин з важкою наземною частиною, пісок є гарним помічником, адже він забезпечує стійкість рослин. Властивості піску дають можливість використовувати його для розвитку кореневої системи рослин в гідропонній культурі. 
Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/substraty-dlya-orhidej/

 

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]