УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Пожовтіле листя у кімнатних рослин. Всі причини їх появи 

Є безліч причин та факторів, які можуть вплинути на стан здоров’я та на зовнішній вигляд рослини. Але для того, щоб визначитись в чому проблема, нам потрібно витратити час для її вирішення.

Навіть після того, як Ви виправите проблему, можливо жовте листя тим часом випаде. Якщо рослина перестане хворіти, то можливо, на протязі наступного вегетаційного періоду виросте нове листя.

6 причин при появі жовтого листя:


 

1. Волога – стрес

Надмірний полив або недостатній полив являється доволі постійною причиною жовтого листя у рослини. Для рослин, які знаходяться в горщику полив повинен бути підібраний індивідуально до кожного виду.

Якщо Ви помітили, що у кімнатної рослини з’явилось жовте листя, то перевірте в горщику стан грунту – він сухий? Чи вологий?

Коли рослина не отримує достатню кількість води, то у неї випадають листя, таким чином вона запобігає випаровування (спосіб потовиділення рослин), щоб зберегти воду. Проте, перед випаданням листя зазвичай жовтіють. Якщо в той момент грунт сухий, то потрібно зробити регулярний графік поливу рослині.

Та занадто багато води теж не є безпечно для листя, а грунт стає занадто вологий і коренева система може буквально потонути, без постачання кисню коріння починає відмирати.
 

2. Нормальне старіння

 

У багатьох рослин під час старіння нижнє листя жовтіє і починає випадати, тому це нормальна фаза для їх росту. В такому випадку рослина візуально стає занадто довгоногою, саме тоді слід задуматись про зрізання основного стебла, щоб стимулювати нове зростання і кущистість.

 

3. Недостатньо світла

Спричинення жовтого листя є і нестача сонячного світла, тобто вони отримують його занадто мало. На нижньому листі вже з’являється жовтий колір, ще до їх випадання.

На це питання є відповідь:

Через нестачу світла рослина зазвичай жовтіє на віддаленій стороні від джерела світла. Наприклад, листя біля вікна отримують все світло та закривають протилежну сторону. Відмінний спосіб виправити це – трохи перевертати горщик раз в тиждень, щоб з усіх боків був доступ природного світла.

В такому випадку потрібно перемістити рослину в більш сонячне світло та прослідкувати за її станом. А якщо у домі не вистачає віконного світла, особливо взимку, то потрібно задуматись про встановлення штучного.
 

4. Холодний протяг

Холодні протяги можуть спричинити випаданню та пожовтінню листя, особливо на вид тропічних кімнатних рослин, та на це може вплинути навіть короткочасний сильний холод, тоді стан здоров’я листя погіршиться: потемніє колір і з’являться блідо-прозорі плями між жилками.

5. Дефицит питательных веществ

Причиной желтых листьев может быть также нехватка необходимых для растения питательных веществ. Это может быть вызвано слишком большим содержанием кальция в воде, если используется жесткая вода, или дефицит азота.
 

5. Дефіцит поживних речовин

 

Причиною жовтого листя може бути також нестача необхідних для рослини поживних речовин. Це може бути викликано занадто великим вмістом кальцію у воді, якщо використовується жорстка вода, або дефіцит азоту.

 

6.Вірусна інфекція

 

П’ятнисті жовті п’ятна на листках у рослини – це є признаком вірусної інфекції, це може супроводжуватись деформацією листків і стебел, а також знебарвленням квітів. Таке захворювання є виліковне та не виліковне, воно розповсюджує інфекцію на рослин, які знаходяться поблизу. Рослину терміново потрібно посадити на карантин, подалі від інших. Перевірте сусідні рослини, щоб переконатися, що поширення обмежене. Ви можете зробити кроки, щоб врятувати рослину, але спочатку ви повинні спробувати ідентифікувати вірус. Деякі засоби можуть включати фунгіциди, в той час як інші можуть вимагати видалення здорових частин і розмноження. Хоча це може бути болісно, ​​якщо це фаворит, Вам, можливо, доведеться відмовитися від будь-яких рослин, які ви не можете повернути до здоров’я. Вимийте і простерилізуйте всі інструменти для обрізки або горщики перед використанням на інших рослинах.

Запобігає пересихання листя і появу хлорозу в виді жовтого кольору у рослин та підвищує опірність несприятливим факторам зовнішнього середовища.

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]