УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Вода для поливання кімнатних рослин

Вода для поливання кімнатних рослин

Поливання - важливий елемент догляду за рослинами. Найкращий варіант - дощова вода (тала). Але й водопровідну воду теж можна для цього використовувати.

Особливості використання водопровідної води для поливання

Основним недоліком є хлорування. Щоб усунути його наслідки, слід відстоювати воду протягом доби. 

Жорсткість також може стати несприятливим фактором під час догляду за рослинами. У водопровідній воді високий вміст розчинених солей, кальцію магнію. Переважна кількість рослин нормально переносять поливання водопровідною водою. Якщо присутня висока чутливість до жорсткості її можна очищати за допомогою фільтрів. 

Під час роботи кондиціонера утворюється конденсат. Ця вода наближена до дистильованої й чудово підходить для поливання кімнатних рослин.

Оптимальна температура води повинна становити 20-25 ℃. Якщо вона нижче 15 ℃, то коріння рослин погано всмоктує вологу. Чим вища температура повітря, тим вища повинна бути температура води для поливання (до 35 ℃).  

Важливо знати!

При поливанні рослин слід пам'ятати:

  1. Вода з річок і озер має високу жорсткість, тому потребує додаткового очищення.
  2. Перед поливанням слід прогріти воду до кімнатної температури.
  3. Холодна вода може викликати температурний шок коріння, що веде за собою уповільнення розвитку, або навіть загибель рослини.
  4. При відстоюванні води на дні утворюється осад, який бажано не допускати до потрапляння у вазон.
  5. При кип'ятінні та відстоюванні жорсткість води знижується.
  6. Тривале поливання водопровідною водою викликає зміну кислотності ґрунту та формування нальоту на поверхні, який може викликати хвороби рослин.

При використанні водопровідної води рекомендовано 1 раз на рік змінювати субстрат повністю або частково. 

Виморожування, як спосіб зниження жорсткості

Використовувати талу воду легше взимку. У велику металеву ємність слід набрати водопровідну воду та розмістити на морозі. Після замерзання половини об'єму треба пробити поверхневий шар льоду. Незамерзла вода непотрібна, її слід лити. 

Після цього лід нагрівають та використовують воду, що утворилась в результаті танення, для поливання. 

Як знизити карбонатну жорсткість води?

Для цього стане у нагоді щавлева кислота, яку треба додати на 1 л води в кількості 30 г. Цей розчин додають до води для поливання у кількості 50 мл на 10 л води й витримують добу.

Слід зазначити, що після відстоювання на дні ємності утворюється осад, який не повинен потрапити до вазонів з рослинами.  

Підкислення води

Деякі рослини, наприклад азалії, потребують підкисленої води для поливання. Щоб її приготувати, слід до 1 л води додати 100 мл торфу, або напівперепрілої соснової хвої, та добре перемішати. Витримати добу, процідити й використовувати для поливання.  

Для підкислення також застосовують лимонну, аскорбінову, щавлеву, кислоти в співвідношенні 0,3-0,4 г/1 л води.

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/uk/instrumenty-dlya-cvetovodstva/

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]