УВАГА!!!. Тимчасово обробка та відправка заявок здійснюється по понеділках, середах та п'ятницях. Надсилання замовлень проходить через операторів Нова Пошта та УкрПошта. Форма розрахунку та оплата залишилися без змін. Все буде Україна!

 • Кошик порожній!

Вирощування розсади помідорів на балконі. Догляд за ними

Щоб ідеально виростити помідори, то не обов’язково мати земельну ділянку. Можна все спростити відразу вдома навіть зимою і літом, на підвіконні, або на балконі. Рослини будуть радувати очі, дарувати плід та очищати наше повітря.

Знаючи, що посадити помідори дома не складно, зате скільки задоволення приносить сам процес і збір свого урожаю. Такі помідори завжди більш соковиті, ароматні та смачні, ніж в магазині.

  І звісно, набагато корисніші – вирощені своїми руками, а найголовніше, з любов’ю.

Для цього нам знадобиться:

 • насіння сорту низькорослих помідорів
 • створити необхідний мікроклімат
 • вибрати правильну ємність
 • підібрати грунт
 • забезпечувати поливом

Для посадки насіння дуже зручно використовувати одноразові пластикові стаканчики, але важливо контролювати кількістю води при поливі, тому що при вирощуванні помідорів на підвіконні полив повинен бути суворо помірним в будь-яку пору року. Дефіцит вологи не дозволить рослині розвиватись, а надлишок води призведе до формування слабких квіткових кистей, або до гниття. Найкраща температура для росту помідорів +26с вдень та +15с вночі, бажано мати термометр для слідкування температури помідорів. На відміну від інших рослин, помідор не боїться протягів, тому не страшно відкрити на швидке провітрювання вікно, в разі занадто високої температури.

 

Обов’язково, щоб на рослину потрапляло сонячне проміння, або лампа денного освітлення.

Для посадки ідеально підійде спеціальний грунт для розсади, а для розсади помідорів потрібна підкормка мінеральним та органічним добривом, воно укріплює помідори та ускорює їх ріст.


Пересадка розсади на постійне місце

На весні, десь приблизно на початку квітня, коли розсада досягне місячного віку, в неї на стовбурі з’являться від 4 до 6 листочків, та їм стане затісно тому вже час пересаджувати її на постійне місце.

Відразу після пересадки розсади потрібно вікна на балконі трішки затемнити, щоб меньше потрапляло сонячне світло та температура трималась в межах 18-20 градусів – в таких умовах рослинам легше перенести стрес після пересадки та скоріше адаптуватись. А вже коли стебла томатів випрямляться та розправляться (приблизно через 2-3 дні), то затемнення вже можна прибрати.

Пасинкування

Пасинки – це відростки, які лізуть із пазухів листя, вони дають великий ріст пагонам томатів, але забирают корисні речовини. Тому їх потрібно видаляти.

Видаливши пасинки ми отримаємо такі переваги:

 1. правильне формування куща
 2. прафілактика від захворювань
 3. раннє дозрівання томатів
 4. родючий плід
 5. продовження родючості

 

 

 

Вирощування розсади помідорів в балконному горщику Latina Window Box

 • Перед тим, як витягти розсаду із стаканчиків, потрібно підготувати балконний горщик;
 • витягнути плівку з картриджів горщика (він має готових 2 футляра з дренажем, що знадобиться при посадці розсади);
 • засипати горщик не великою кількістю грунту для розсади, щоб залишилось достатньо місця для коренів рослини;
 • помістити рослину у вазон;
 • не заповнене місце наповнити грунтом та злегка утрамбувати;
 • добавити ще раз грунт, бо він осяде через 2-3 неділі на 5-10%;
 • ретельно полити рослину;
 • вже після того як рослина звикне до свого місця розташування, можна поливати її через носик, яких розташований в передній частині вазону
 • прозоре віконце проконтролює рівень води, таким чином можливо визначити час поливу.   

Детальна відео інструкція від Santino: 

 

 

Щоб забезпечити комфорт рослині, слід дотримуватись визначених правил, забезпечувати помідорам полив, розпушування грунту, стабільну температуру та вологість. Для захисту та родючості рослини потрібно оприскувати та робити підкормлювання добривом.

 

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]