Ми працюємо! Приймання та відправка замовлень відбувається в будні дні з 9:00 до 14:00. Замовлення отримані після 14:00 будуть відправлені наступного дня. Надсилаємо замовлення Новою та Укр поштами. Форми розрахунку та сплати залишилися без змін. Все буде Україна!

  • Кошик порожній!

Пори року в житті рослин

Пори року в житті рослин

Були часи, коли не існувало кімнатних рослин. Всі представники флори росли та розвивались у природних умовах. Щоб вижити, рослини ставали витривалими до зміни температури та вологості. Саме так окремі особини найкраще пристосувалися до довкілля та перемогли у природному відборі. У процесі еволюції закріплювалося і залишилося лише те, що допомагало їм зростати, розвиватися та розмножуватися. Самі рослини стали ідеальними.

З часом людина захотіла милуватися квітами не лише на вулиці, а й вирощувати дома чи в оранжереї. Спочатку ця ідея не мала успіху, бо рослина гинула через неправильний догляд. Люди не знали, які умови необхідні для життя того чи іншого виду. З часом знання стали накопичуватись, досвідні квіткарі створили у квартирах та оранжереях природні умови життя для рослин.

Для цього стали визначеними основні фактори для повноцінного розвитку – освітлення, температура повітря, вологість та живлення. Окрім цього, були визначені умови в залежності від зміни пори року.

У природі рослини поділяються на дві великі групи:

  1. Рослини помірного регіону. Такі особини знайомі з весною, літом, осінню та зимою. Рослини пристосовані до зміни пори року, стійко переносять усі погодні умови, незалежно від місця зростання.
  2. Тропічні рослини. Це квіти, які так полюбилися сучасним людям. Така флора не знає пори року, а її формування відбувається під впливом інших факторі – сезон дощів чи засухи, сильні перепади температур за добу, природні зони, а саме джунглі, гори, пустеля чи острови Океанії.

Сьогодні екзотичні рослини є майже у всіх, хто полюбляє вирощувати квіти. Частіше за все, оранжереї розташовані в помірному кліматі, тому на флору впливають природні фактори цієї зони. Квітам приходиться стикатися з жарким літом, полярною ніччю, похмурою осінню та затяжною зимою.

Що з цим робити?

Рослини навесні

З приходом весні збільшується світловий день та інтенсивність сонячного випромінювання. Саме це стає поштовхом для прискорення життєдіяльності рослин. Не треба забувати, що весною спостерігаються сонячні опіки у квітів через те, що відбувається різкий перепад в інтенсивності природного освітлення.

Пересаджати чи садити нові рослини найкраще всього наприкінці березня та у квітні. Травень дає сприятливі умови для вегетативного розмноження. Рослини потребують рясного поливу та підживлення, у складі якого є азот.

Рослини влітку

У цей час відбувається накопичення вегетативної маси, обов’язковий є регулярний полив та підживлення, а також профілактика хвороб та захист від шкідників.

Вже в середині серпня спостерігається уповільнення росту, адже світовий день стає коротшим. У цей період не треба робити підживлення, у складі якого є азот, також краще зменшити полив. У серпні активно відбувається цвітіння рослин.

Рослини восени

З настанням холодів припиняються процеси життєдіяльності. Треба зменшити частоту поливу, воду додавати зверху дозовано, а не через підставку під дно.

Рослини, котрі впадають у сплячку, припиняємо поливати, підживлення теж не потрібне. До таких рослин відносять глоксинії, амариліс. Обов’язково оглянути квіти на наявність шкідників та хвороб.

Рослини зимою

Головний фактор – температура у приміщенні. Якщо вона знижується до критичної відносно тих видів, котрі є у наявності, то варто зменшити полив. При підсушеному ґрунті рослина краще перенесе холод.

Підживлення, розмноження або пересадку не робити. Важливо не допускати протягів та забезпечити достатню кількість сонячного світла.

Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/udobreniya-dlya-cvetov/

Коментарі

Ще ніхто нічого не написав, ви можете стати першими!

Написати коментар [відмінити відповідь]