Пори року в житті рослин
Пори року в житті рослин
Були часи, коли не існувало кімнатних рослин. Всі представники флори росли та розвивались у природних умовах. Щоб вижити, рослини ставали витривалими до зміни температури та вологості. Саме так окремі особини найкраще пристосувалися до довкілля та перемогли у природному відборі. У процесі еволюції закріплювалося і залишилося лише те, що допомагало їм зростати, розвиватися та розмножуватися. Самі рослини стали ідеальними.
З часом людина захотіла милуватися квітами не лише на вулиці, а й вирощувати дома чи в оранжереї. Спочатку ця ідея не мала успіху, бо рослина гинула через неправильний догляд. Люди не знали, які умови необхідні для життя того чи іншого виду. З часом знання стали накопичуватись, досвідні квіткарі створили у квартирах та оранжереях природні умови життя для рослин.
Для цього стали визначеними основні фактори для повноцінного розвитку – освітлення, температура повітря, вологість та живлення. Окрім цього, були визначені умови в залежності від зміни пори року.
У природі рослини поділяються на дві великі групи:
- Рослини помірного регіону. Такі особини знайомі з весною, літом, осінню та зимою. Рослини пристосовані до зміни пори року, стійко переносять усі погодні умови, незалежно від місця зростання.
- Тропічні рослини. Це квіти, які так полюбилися сучасним людям. Така флора не знає пори року, а її формування відбувається під впливом інших факторі – сезон дощів чи засухи, сильні перепади температур за добу, природні зони, а саме джунглі, гори, пустеля чи острови Океанії.
Сьогодні екзотичні рослини є майже у всіх, хто полюбляє вирощувати квіти. Частіше за все, оранжереї розташовані в помірному кліматі, тому на флору впливають природні фактори цієї зони. Квітам приходиться стикатися з жарким літом, полярною ніччю, похмурою осінню та затяжною зимою.
Що з цим робити?
Рослини навесні
З приходом весні збільшується світловий день та інтенсивність сонячного випромінювання. Саме це стає поштовхом для прискорення життєдіяльності рослин. Не треба забувати, що весною спостерігаються сонячні опіки у квітів через те, що відбувається різкий перепад в інтенсивності природного освітлення.
Пересаджати чи садити нові рослини найкраще всього наприкінці березня та у квітні. Травень дає сприятливі умови для вегетативного розмноження. Рослини потребують рясного поливу та підживлення, у складі якого є азот.
Рослини влітку
У цей час відбувається накопичення вегетативної маси, обов’язковий є регулярний полив та підживлення, а також профілактика хвороб та захист від шкідників.
Вже в середині серпня спостерігається уповільнення росту, адже світовий день стає коротшим. У цей період не треба робити підживлення, у складі якого є азот, також краще зменшити полив. У серпні активно відбувається цвітіння рослин.
Рослини восени
З настанням холодів припиняються процеси життєдіяльності. Треба зменшити частоту поливу, воду додавати зверху дозовано, а не через підставку під дно.
Рослини, котрі впадають у сплячку, припиняємо поливати, підживлення теж не потрібне. До таких рослин відносять глоксинії, амариліс. Обов’язково оглянути квіти на наявність шкідників та хвороб.
Рослини зимою
Головний фактор – температура у приміщенні. Якщо вона знижується до критичної відносно тих видів, котрі є у наявності, то варто зменшити полив. При підсушеному ґрунті рослина краще перенесе холод.
Підживлення, розмноження або пересадку не робити. Важливо не допускати протягів та забезпечити достатню кількість сонячного світла.
Широкий асортимент продукції в даній категорії доступний за посиланням: https://elsa.com.ua/udobreniya-dlya-cvetov/
Коментарі